Skip to main content

Atrakcje w okolicy

Latarnia morska w Niechorzu

Ulubionym miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów w Niechorzu jest Latarnia morska położona na klifowym brzegu. Budowla powstała w 1866r. z licowanej czerwonej cegły. Na jej szczyt prowadzi 210 schodów, gdzie usytuowano taras widokowy z malowniczy widokiem na Morze Bałtyckie. To atrakcja w Niechorzu, której nie wolno przegapić!

Motylarnia

Motylarnia to wspaniała atrakcja dla każdej grupy wiekowej. Piękne, kolorowe, egzotyczne gatunki motyli z całego świata są na wyciągnięcie ręki.

Park miniatur latarni morskich 

W Parku Miniatur Latarni Morskich zwiedzający mogą zobaczyć wszystkie modele latarni całego polskiego wybrzeża od Krynicy Morskiej aż po Świnoujście. Modele zostały wykonane w skali 1:10. W otoczeniu pięknej zieleni i kolorowych latarni można spędzić miło czas i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Rewalskie wieloryby

Ventus i Fluctus (wiatr i woda) to dwa kolosalne wieloryby usytuowane w centralnej części nowego placu w Rewalu. Rzeźby waleni ważące odpowiednio 10 i 5 ton. zostały skonstruowane z odpornej, wzmacnianej stali. Przy placu znajduję się wyjątkowy taras widokowy oraz główne zejście na plażę.

Aleja róż i zakochanych 

Będąc w Rewalu należy odwiedzić dwie bezpośrednio sąsiadujące alejki. Na jednej z nich najciekawszym elementem jest ławeczka Romea i Julii oraz Małego Księcia i Róży. Z kolei w drugiej znajduje się Różana Aleja Zakochanych. Jest to niezwykłe miejsce gdzie możemy znaleźć 150 gatunków róż oraz wiele zielonych egzotycznych krzewów.

Ruiny kościoła w Trzęsaczu

Będąc w Trzęsaczu obowiązkowym miejscem do zwiedzenia jest fragment ostatniej, południowej ściany gotyckiego kościoła św. Mikołaja. Kościół został wybudowany na wysokim klifie w środku wsi (ok. 2000m od morskiego brzegu) na przełomie XIV- XV wieku. Przez wiele lat narosło wiele fascynujących legend nawiązujących do zabierania przez morskie fale kolejnych części kościoła.

Część zdjęć pochodzi z strony www.rewal.net.pl, dziękujemy!